Haber

Antakya-Dikmece’den köylüler Ankara’ya geliyor

Antakya-Dikmece köylüleri, kamulaştırılan tarım arazileri ve zeytinlikler için yarın Ankara’ya geliyor. Köylüler yarın TBMM önünde toplanacak. Akbelen Ormanı’ndaki ağaçların kesilmesiyle ilgili yarın görkemli bir toplantı yapacak olan Meclis’te köylüler, kamulaştırma kararının geri alınmasına yönelik taleplerini siyasilere iletecek.

Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Dikmece köyünde, depremin ardından yeni evlerin yapılması için tarım arazilerinin ve zeytinliklerin geliştirilmesine direnen köylüler, son olarak dün köy meydanında toplanarak yürüyüş yaptı.

Arap Alevilerin yoğun olarak yaşadığı köyde yürüyüş sırasında kadınlar fesleğen dalları ve bahur adı verilen tütsüler taşıdı. Traktör ve araçlarla uzun bir konvoy oluşturan köylüler, ellerinde Türk bayrakları taşıyarak “Susmayın sıra sizde” sloganları attı. Bir süredir köylerinde direnen köylüler, Ankara’ya gelerek sorunlarını duyurma kararı aldı. Antakya-Dikmece köylüleri, kamulaştırılan tarım arazileri ve zeytinlikler için yarın Ankara’ya gelecek. Akbelen’deki ağaç kesimleriyle ilgili olarak yarın muhteşem bir şekilde toplanacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde köylüler, kamulaştırma kararına ilişkin taleplerini siyasetçilere iletmeye çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu