Yaşam

Soruşturma Açıldı: Reyting Rekortmeni The Kingfisher Dizisinde Şarkı Krizi Yaşandı!

Star TV ekranlarının fenomen dizilerinden biri haline gelen Yalıçapkını cephesinde büyük bir kriz çıktı. Avrupa Müzik şirketi, haklarına sahip oldukları müziğin izinsiz olarak “Yalıçapkını” dizisinde kullanıldığını iddia etti. Müziğin hukuka aykırı bir şekilde kullanıldığını belirten şirket, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ayrıntıları görelim.

23 Eylül 2022 tarihinde Star TV’de yayın hayatına başlayan Denizatı dizisi ekranlarda iz bırakmaya devam ediyor.

Başrollerini Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir’in paylaştığı OGM Pictures yapım reytingleri tabloları alt üst ediyor.

Gülseren Budaycıoğlu’nun proje tasarımcısı olduğu Yalıçapkını her yeni bölümüyle sosyal medyanın gündeminde.

Konusu ve oyuncu kadrosuyla kısa sürede büyük ilgi gören diziye dava açıldı. Sabah Gazetesi’nden Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre; European Music şirketi, haklarına sahip oldukları şarkıların dizide izinsiz kullanıldığını iddia etti.

Müzik şirketi, şarkıların izinsiz olarak hukuka aykırı olarak kullanıldığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Şikayet dilekçesine göre; Yalıçapkını’nın ilk bölümünde Müzeyyen Senar ile ilgili ‘Kimseye Şikayet Etmem’ ve Dedublüman seti ile ilgili ‘Sakladığın Bir Şey Var’ isimli modüllerin izinsiz yayınlandığı belirtildi.

Konuyu savcılığa taşıma kararı alan European Music Company, Kingfisher dizisinin yapımcısı OGM Pictures’a yapılan uyarılara rağmen müzik kullanımının durdurulmadığını da dilekçesinde belirtti.

Belirlenen müzik üzerinden haksız menfaat sağlandığını öne süren müzik şirketi, Kingfisher yapım şirketinin cezalandırılmasını istedi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu