Haber

Başkan Soyer, asırlık çınar ağacı İsmail İnceboy’u ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in kurtuluşundan tam bir yıl sonra 9 Eylül 1923’te doğan İsmail İnceboy’u doğum gününde ziyaret etti. İnceboy’u 100’üncü yaş gününde yalnız bırakmayan Önder Soyer, “Onunla tanışmaktan büyük gurur duydum ve keyif aldım. “Çocuklarınızdan biri burada Büyükşehir Belediyesi’nde” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in kurtuluşunun birinci yıl dönümü olan 9 Eylül 1923’te doğan İsmail İnceboy’u yaşadığı huzurevinde ziyaret ederek hem doğum gününü hem de İzmir’in kurtuluş gününü kutladı. Önder Soyer, “Bugün çok tarihi bir gün. Çünkü CHP 100 yıl önce kuruldu, İzmir bir yıl önce özgürlüğe kavuştu. Aynı yaştasın, ne kadar güzel ve mutlusun. Seni görmek ne güzel. Beni davet etmenize sevindim, sizi tanımaktan büyük gurur ve mutluluk duydum. Bir çocuğunuz da burada Büyükşehir Belediyesi’nde. “Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Askerlikten albay rütbesiyle emekli olan ve görevi sırasında çeşitli anılarını Önder Soyer’le paylaşan İsmail İnceboy, “Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim.” Önder Soyer, 100. yıl dolayısıyla basılan hatıra pulunu İnceboy’a hediye etti. Asırlık çınar İnceboy, doğum günü için hazırlanan pastayı alkışlar eşliğinde kesti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sason-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu